Žvýkací tabáky Siberia - recenze a srovnání snusů

Siberia je rozhodně v současné době králem mezi žvýkacími tabáky, původem je ze Švédska od společnosti GN Tobacco, je udávána jako nejsilnější žvýkací tabák na světě, ale není to tak zcela pravda, nicméně jiné značky jsou buď jen velmi mírně silnější a nebo to nejsou tabáky, ale čisté nikotinové sáčky. O čem se polemizovat nedá je charakteristická chuť a odér tohoto snusu. Siberia je stejně jako jiné nicopody v papírovém sáčku a pro ty zvás co čekají nějaké žvýkání tak máme zklamání, neb se, jelikož jde o nicopod vkládá mezi horní ret a dáseň. Sliznicí je vstřebáván nikotin a Siberka je často uváděna jako jeden z hodně slinících snusů, tedy buďte připraveni si odplivnout a nebo hrdině polknout.Neradi kupujete zajíce v pytli, tak se podívejte jak vypadá snus v pytli

img_1422

Pozitiva

 • Pokud vyznáváte více než jedno užití žvýkacího tabáku, tak se Siberii jste na správné cestě. Někteří uživatelé pociťují chuť a účinek i během šestého užití jediného pytle! Tedy rozhodně odkládejte do odkládacího prostoru v krabičce a zkuste.
 • Bez debaty jde o silný a charakteristický tabák, který si získal mnoho příznivců po celém světě.
 • Vyrábí se krom klasického rozměru i ve slim verzi, o zhruba poloviční hmotnosti, která vede k nižší slinivosti. Slim verzi má jak červená, modrá tak i hnědá Siberia.
 • White dry nebo přeloženo našeho jazyka bílý suchý - je to řezaný, ale suchý žvýkací tabák, pytle mají bílou barvu a nejsou zabarveny charakteristickou barvou tabáku.
 • Dostupnost tohoto tabáku je velmi dobrá, pokud si jej oblíbíte, pak můžete zavítat krom našeho obchodu do většiny trafik a benzínových stanic a šance, že potkáte svůj oblíbený produkt je vysoká
 • SLIM verze sedne příjemněji mezi ret a dáseň, stojí to za vyzkoušení

 

 

Negativa

 • Pojďme si otevřeně říci i o negativech. Siberia rozhodně zaujme svým mátovým odérem, který nebude každému po chuti, ale časem to většina uživatelů přestane řešit.
 • Siberia je často udávána jako silně poškozující dásně, tedy při častém užívání a není doporučována lidem s již poškozenými dásněmi.Hnědá Siberia nemá tak silný účinek.
 • Jde o jeden z nejsilnějších tabáků a tedy rozhodně jej nelze doporučit začátečníkům. Pokud začínáte se žvýkáním zkuste sáhnout raději nikotinové sáčky ZYN nabízíme různé příchutě a v době psaní článku, prosinec 2020, máme i akci 1 + 1, nezaručujeme, že při čtení to tak stále bude.
 • V neposlední řadě častí uživatelé Siberia tabáku uvádějí žloutnutí zubů
 • Silné ochucení slin, které mohou být nepříjemné v krku, doporučujeme neusnout se Siberii v ústech

 

Siberia - 80 °C White Dry Portion 13g

siberia-white-dry

Vlajková loď společnosti GN Tobacco, tradiční Siberia, kterou nesmíte minout pokud žvýkáte. Vše výše napsané sedí na klasickou Siberku, které se také hovorově říká červená Siberia či červená Siberka. 13ks pytlů o hmotnosti 1g, které můžete vícekrát užít je určitě dost.

 

Siberia - 80 °C White Dry Portion Slim 13g

siberia-white-dry-slim

Menší bratr či sestra své klasické verze, pytel má zhruba poloviční hmotnost a tedy objem, drip neboli slinivost je rozhodně menší než u klasické Siberie. Pokud vám klasická červená Siberka poškozuje dáseň, ale chuť je pro Vás důležitá, zkuste střídat se slim verzí. 21kusů pytlů při stejné hmotnosti jako má tlustší sestra.

 

 

Siberia - 80 °C Blue White Chewing Bags 15g

siberia-blue-white-cheewing

Modrá Siberia je velmi podobná červené, ale je slabší a to rozhodně není nevýhoda! Začněte raději polehoučku s modrou siberkou než skočit po hlavě do červené. Aroma i rozměry má stejné, chuť je velmi podobná, spíše slabší pro část uživatelů prakticky zaměnitelná s červenou klasikou.

 

 

Siberia - 80 °C Blue White SLIM Chewing Bags 20g

siberia-blue-white-cheewing-slim

Slim verze modré Siberie se liší pouze rozměrem, tedy objemem a tedy i množství nikotinu v jedné porci od své tlustší modré sestry.

 

Siberia - 80 °C Brown Chewing Bags 20g

siberia--Brown-Chewing-Bags

Pozorný čtenář si všimne chybějícího popisku "white dry", ano tento snus je vlhký a silný. Má jinou chuť než červená a modrá Siberia, pro někoho horší a jelikož obsahuje více tabáku, tak počítjte s větší slinivostí a pro někoho s tím přichází větší síla tabáku, ale to je individuální. Pytle nejsou zcela suché a proto mají tmavé tabákové zabarvení. Pokud vám bežná sibiř poškozuje dásně, tak zkuste hnědou, uživatelé hlásí menší agresivitu.

 

Siberia - 80 °C Brown Slim Chewing Bags 20g

siberia--Brown-Chewing-Bags-slim

Hnědá slim Siberia je opět štíhlá verze výše popsané, menší objem vede k menšímu množství slin a tedy slabší chuti a intenzitě. Slim verzi lze ještě více doporučit pokud máte od klasické Siberie pochroumané dásně.

 

 

A to je vše přátelé takového domácího žvýkání. Doporučujeme projít si celou naší každý jeden žvýkací tabák Siberia v naší nabídce a udělat si vlastní názor